Relacja z targów Retro Motor Show w Poznaniu.

W dniach 4-6 listopada 2016r. odbyły się w Poznaniu targi Retro Motor Show. Była to pierwsza impreza poświęcona zabytkowej motoryzacji zorganizowana przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Prestiż i doświadczenie organizatora przyciągnęły kilkudziesięciu wystawców, którzy zaprezentowali ponad 300 pojazdów. Retro Motor Show ma realną szansę zdobyć pozycję wiodących targów środowisk oldtimerowych w Polsce.

Na targach obecni byli członkowie Automobilklubu Toruńskiego. Przygotowali oni wyróżniające się stoisko, którego ozdobą było kilka zabytkowych samochodów i motocykli. Ekspozycję wzbogacały między innymi: unikatowy Riley z 1936 roku, przedwojenne Citroeny C4G i Rosalie, Mercedes W186 Adenauer oraz motocykle SHL. Prezentowane pojazdy budziły żywe zainteresowanie zwiedzających, którzy doceniali jakość ich odrestaurowania. Zadawano wiele pytań dotyczących eksponatów i metod ich renowacji. Na stoisku gościł także Citroen 2CV, który uczestniczył w zorganizowanym w ubiegłym roku w Toruniu międzynarodowym zlocie miłośników tego modelu. Wielu zwiedzających wspominało tę imprezę jako wyjątkowo udaną i wzorowo zorganizowaną. Uwagę zwiedzających przyciągała także poświecona walorom regionu wystawa fotografii Daniela Pacha "Okiem orła".

Istotnym celem ekspozycji była promocja miasta Torunia oraz Województwa Kujawsko-Pomorskiego jako regionu znanego z zabytków i walorów przyrodniczych, ale także miejsca przyjaznego kolekcjonerom pojazdów zabytkowych i wyróżniającego się bogatą tradycją sportów motorowych. Pobyt w Poznaniu służył także propagowaniu zlotu klubów zabytkowych Citroenów (ICCCR), który odbędzie się w naszym mieście w roku 2020. Impreza ta, podobnie jak zlot 2CV przyciągnie do Torunia tysiące miłośników motoryzacji z całego świata.

Członkowie Automobilklubu Toruńskiego nawiązali na targach wiele cennych kontaktów z automobilklubami, kolekcjonerami i przedstawicielami mediów zajmujących się tematyką pojazdów zabytkowych. Wizyta w Poznaniu zaowocowała także zaproszeniami na najbardziej prestiżowe imprezy oldtimerowe, między innymi na ekskluzywne spotkanie Classica Mierzęcin.

Ekspozycja promująca Toruń i Region przyjęła się ze znakomitym przyjęciem zarówno zwiedzających jak innych wystawców oraz samych organizatorów, którzy zgodnie ocenili toruńskie stoisko jako jedno z najciekawszych na targach.

POWRÓT

© 2016 Automobilklub Toruński