W dniach 1-3 września 2017r. odbyła się w Schwetzingen - Niemcy 13. Classic Gala, która stała się wiodącą imprezą wystawienniczą klasycznych samochodów w Europie.

W dniach 1-3 września 2017r. odbyła się w Schwetzingen - Niemcy 13. Classic Gala, która stała się wiodącą imprezą wystawienniczą klasycznych samochodów w Europie.

Była to kolejna impreza poświęcona zabytkowej motoryzacji, na której obecni byli członkowie Automobilklubu Toruńskiego.

Prestiż i doświadczenie organizatora, a także przepiękna lokalizacja przyciągnęły kilkuset wystawców, którzy zaprezentowali ponad 300 pojazdów. Classic Gala jest jedną z największych i wiodącą imprezą środowisk oldtimerowych, o organizację których Toruń ubiega się na lata 2021-2015.

Na Gali członkowie Automobilklubu Toruńskiego przygotowali stoisko, którego istotnym elementem była promocja miasta Torunia, jako miasta znanego z zabytków i walorów przyrodniczych, ale także miejsca przyjaznego kolekcjonerom pojazdów zabytkowych i wyróżniającego się bogatą tradycją sportów motorowych.

Pobyt w Schwetzingen służył także propagowaniu zlotu klubów zabytkowych Citroenów (ICCCR), który odbędzie się w naszym mieście w roku 2020. Impreza ta, podobnie jak zlot 2CV przyciągnie do Torunia tysiące miłośników motoryzacji z całego świata.

Członkowie Automobilklubu Toruńskiego nawiązali na Gali wiele cennych kontaktów z automobilklubami, kolekcjonerami i przedstawicielami mediów zajmujących się tematyką pojazdów zabytkowych. Wizyta w Schwetzingen zaowocowała także zaproszeniami na najbardziej prestiżowe imprezy oldtimerowe.

Ekspozycja promująca Toruń i Region przyjęła się ze znakomitym przyjęciem zarówno zwiedzających jak innych wystawców oraz samych organizatorów.

Wyjazd był dofinansowany przez Miasto Toruń.

© 2016 Automobilklub Toruński